Články o zumbě

Proč cvičit zumbu? Taneční fitness je radost. Pohltí vás!

Kdybychom měli pocity při cvičení zumby shrnout jedním slovem, pravidelné tančení (tzn. Minimálně jednou týdně) vám přinese RADOST. Upřímnou a dlouhotrvající. Z tréninků budete odcházet s úsměvem na rtech.

Pro koho je zumba jako stvořená aneb Kdo ji může cvičit?

Zumba je ideální pro téměř pro všechny. Důvodů proč ji cvičit, se najde víc než dost. Zumba je dobré kardio cvičení, pomáhá s koordinací a zlepšuje taneční dovednosti. Má pozitivní vliv na držení celého celého těla, a navíc při tančení zapojujete svou mysl. Pokud jste v sobě doposud neobjevili muzikálnost, při cvičení zumby se vám to stoprocentně podaří.

Ale víc než cokoliv, je to kvalitně ztrávený čas. Na zumbu se vyplácí chodit byť jen z tohoto důvodu – uvolníte se a bez ostychu protančíte celou hodinu. Podobných míst, kde se člověk cítí naprosto přirozeně, moc není.

Jak často zumbu cvičit?

Jaká je optimální frekvence tančení? Skalní nadšenci neváhají a dochází na zumbu každý den. Samozřejmě ne každý má natolik volný časový harmonogram, nicméně zajímavé výsledky mohou přinést i dvě až tři hodiny týdně. Již zakrátko se budete lépe cítit, zlepší se vaše koordinace a rytmus.

Většinu lidí zumba chytne a dlouho nepustí. Ten pocit, kdy cítíte, že se zlepšujete a vaše kondice je na mnohem větší úrovni než před několika týdny či měsíci, je k nezaplacení. Pro mnoho cvičenců je zumba poslední šancí, jak cvičit a přitom se i bavit. Jiné druhy cvičení jsou příliš monotónní a samotný tanec nenabízí tolik benefitů jako fitness.

Nečekejte až zahřmí, najděte si kurz zumby a jděte do toho

Jak dlouho si pohráváte s myšlenkou na cvičení zumby? Přestaňte snít a vyhledejte ve svém okolí kurz, ve kterém se schází lidé s podobným mindsetem jako vy. Kolumbijské fitness vám možná změní život – a to nejen tím, že se pozitivně podepíše na vašem psychickém a fyzickém zdraví. Třeba se na lekcích zumby seznámíte se zajímavými lidmi, získáte nové přátele a kdo ví – možná i partnera.

About the author

Redaktorka

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *