Články o zumbě

Písničky na zumbu

Zamilovala jste si zumbu? Aby ne! Je tolik zábavná a chytlavá. Hodina plná tance, smíchu a veselé hudby může dokonce způsobovat závislost. Možná budete chtít cvičit i doma a vymýšlet si vlastní improvizované sestavy. Jaké si k tomu vybrat písničky? Které se hodí a které by zumbu naopak zkazily?

Písnička na zumbu musí být schopná nakopnout výkonu. Měla by mít výrazný rytmus a nejlépe také chytlavou melodii. Sladké zamilované songy si nechejte až na odpočinek, v cvičení vám určitě nepomůžou.

Zumbu založil kolumbijský trenér Alberto Perez. Vycházel z kroků latinsko-amerických tanců. Právě proto k zumbě nejlépe sednou temperamentní písničky, které se obvykle k latinsko-americkým tancům pouštějí. Cvičit se však dá také na hip-hop nebo jiné moderní písničky.

Muziku na zumbu si vybírejte podle svého vkusu. Na tu, která vás chytne, se vám bude cvičit mnohem lépe. Pouštějte si své oblíbené songy a užívejte si radost z pohybu!

Pro inspiraci:

20 nej písníček pro cvičení zumby (výběr pro rok 2019)

Skvělý mix na cvičení zumby pro každého, kdo se chce pobavit a zhubnout

Nevyčerpatelnou zásobu dalších písniček najdete na YouTube. Stačí zadat: „Zumba music“. „Zumba songs“ nebo „Zumba dance“.

About the author

Redaktorka

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *