Články o zumbě

Na co je dobrá zumba?

Zumba je oblíbený fitness program plný hudby, tance a zábavy. Využívá prvky latinskoamerických, orientálních i afrických tanců. Vymyslel ho kolumbijský trenér Alberto Perez. Během hodinové lekce se pořádně zapotíte, uděláte něco pro své tělo a užijete si spoustu legrace.

Jak probíhá lekce zumby?

Každá lekce zumby začíná warm upem. Ten je důležitý před každým cvičením, aby se svaly připravily na zátěž. Hlavní části lekce vládnou rychlé písničky, drží se vyšší tepová frekvence. Hodina končí pomalou skladbou, která je spojená se zklidněním a protažením.

Lekce zumby připomínají bláznivou party. Hudba je hlasitá, atmosféra veselá. Účastnici si po skončení každé písničky většinou tleskají. Domů odcházejí unavení, ale příjemně naladění.

Proč chodit na zumbu?

 1. Spálíte spoustu kalorií
  Během lekce zumby spálíte průměrně 600-1000 kalorií. Skvělé je, že ani nepostřehnete, jak si máknete, hodina je zábavná a rychle vám uteče.
 2. Zvýšíte si kondici
  Dělá vám problém chůze do kopce, funíte, když nefunguje výtah a musíte jít po schodech? S tím je konec! Pravidelné hodiny zumby zlepší vaší kondici k nepoznání.
 3. Zapracujete na koordinaci pohybů
  Taneční kroky nejsou úplně jednoduchá záležitost. Ze začátku se možná budete trochu „motat“, nebude však trvat dlouho a pohyby zvládnete koordinovat.
 4. Zlepší se vám imunita
  Pravidelným pohybem podporujete imunitní systém, nějaká rýma nebo dokonce chřipka si na vás nepřijde.
 5. Zumba zvedne náladu!
  I když vás náročné cvičení utahá, domů budete odcházet s velkým úsměvem na rtech.
 6. Oblíbíte si pohyb
  Jestli se teď pohybu spíše vyhýbáte, po několika lekcích zumby na něm budete závislá. Vyplavené endorfiny dokonce možná způsobí, že se na pohybu stanete závislá a budete hledat další a další způsoby cvičení.
 7. Navážete nové vztahy
  Na lekcích se budete většinou potkávat se stejnými lidmi. Cvičení vás příjemně naladí. Budete si mít pak hodně co říct. A kdo ví, třeba si najdete nové kamarádky.

Shrnuto podtrženo, zumba je přínosná pro tělo i ducha.

About the author

Redaktorka

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *